Sortiment


Kamery IP    

IP megapixelové kamery

1.3 megapixelové kamery

seznam zboží

 

3 megapixelové kamery

seznam zboží
 

5 a více megapixelové kamery

seznam zboží

Objektivy kamer IP

Varifocal

seznam zboží

IP Videoservery

  seznam zboží
Kamery analogové    

 

Kompaktní barevné kamery

seznam zboží

--

IR kamery

seznam zboží

--

DOME kamery - otočné

seznam zboží

--

MINIDOME kamery - pevné

seznam zboží

--

Maskované kamery

seznam zboží

--

Speciální kamery

seznam zboží

--

Deskové kamery

seznam zboží

Ovládací prvky kamer

  seznam zboží

Záznamová zařízení

- seznam zboží

Objektivy kamer

Pevné ohnisko

seznam zboží

-

Varifocal

seznam zboží

-

Mikroobjektivy

seznam zboží

Převodníky

  seznam zboží
Příslušenství    

Napájecí zdroje

-

seznam zboží

Monitory

LCD barevné

seznam zboží

Držáky kamer

-

seznam zboží

IR reflektory

-

seznam zboží

 

Kamery obecně

Základním konstrukčním prvkem kamery je snímací čip. V kamerách pro bezpečnostní systémy se používají snímací čipy CMOS a CCD. Čipy CMOS jsou levnější, ale mají horší parametry – výrazně horší citlivost a většinou i menší rozlišení. Proto v naší nabídce naleznete jen kamery s kvalitnějšími čipy CCD.

Barevná či černobílá kamera, to je základní otázka při výběru kamer. Barevný obraz barevných kamer je vhodnější pro rozpoznávání obsahu záběru kamery. Jedinou nevýhodou barevných kamer je menší citlivost a většinou i rozlišení.

Také provedení kamery je nutné pečlivě zvážit. Na výběr máme mnoho typů: vnitřní kamery, venkovní kamery, vodotěsné kamery, antivandal kamery, high speed dome kamery, speciální kamery, apod. Dále je nutné také určit mají-li být kamery skryté, nenápadné nebo naopak výrazné.

Světelné podmínky ve kterém budou kamery fungovat jsou faktorem velmi limitujícím a je nutné dle daných podmínek volit kamery s adekvátní citlivostí. Kamery se standardní citlivostí lze použít za běžných světelných podmínek, při špatném osvětlení (šero, pouliční osvětlení) se používají kamery ultracitlivé nebo kamery den/noc, při úplné tmě se pak používají kamery s IR přisvícením.

Důležitou charakteristikou kamery je též její rozlišení snímacího čipu kamery udávající počet bodů, které je schopen zobrazit. Udává se zpravidla v TV řádcích. Dle rozlišení dělíme kamery na kamery se standardním rozlišením, vysokým rozlišením, případně kamery s velmi vysokým rozlišením.

Pro výběr objektivu kamery je důležitý údaj o sledovaném prostoru (vzdálenost snímaného objektu od kamery a požadovaná šířka záběru), případně nutnost použití proměnného ohniska – tzv. zoomu.

Dále jsou kamery statické nebo pohyblivé s možností natáčení. S tím souvisí i způsob montáže kamery – stěna, strop, podhled, apod.

Pro orientaci v těchto otázkách jsou připraveni naši technici, kteří Vám rádi pomohou vybrat vhodný typ kamery přesně pro Vaše potřeby a zpracují nezávazný návrh řešení včetně cenové nabídky.