Speciální aplikace - STK kamerový systém

Kamerové systémy pro stanice technické kontroly představují další specifickou aplikaci námi dodávaných kamerových systémů.

Celý systém byl navržen, tak, aby splňoval náročná kritéria dle parametrů společnosti DEKRA Certification s.r.o., s kterou byl tento konzultován.

Součástí tohoto systému je kamerový PC server na bázi Chateau XP spolu s námi vyvinutým STK softwarem a hardwarem.

V okamžiku, kdy je vozidlo přistaveno na místo určené pro technickou kontrolu jsou zhotoveny dvěma kamerami (přední a zadní část vozidla) fotografie, zachycující vozidlo a zejména státní poznávací značku. K těmto snímkům je automaticky našim softwarem přiřazen datum a přesný čas.

STK software je kompatibilní se systémem od společnosti DEKRA Certification s.r.o., který přiřazuje snímkům čárové kódy, a všechny informace jsou poté uloženy na server. Jakákoliv manipulace s uloženými daty je možná jen se znalostí hesla a je automaticky zaznamenávaná do tzv. log souboru.

Kamerový systém pro STK se sestává z kamerového serveru, dvou kamer, sady IR čidel, čtečky čárových kódů a semaforu. Lze jej dále rozšířit, a ve většině případů tak tomu skutečně je, o další kamery monitorující např. činnost zaměstnanců, sklad materiálů, čekárny, pohyb před stanicí technické kontroly, apod.

Samozřejmostí jsou průmyslové kamery s velmi vysokým rozlišením, vzhledem k potřebě snímat detaily.

Celý systém je vlastně jakousi obranou STK před možnými nařčeními z nejrůznějších nepravostí v souvislosti s technickými kontrolami vozidel. 

STK kamerový systém ve zkratce:

  • ve své kvalitě a rozsahu naprosto ojedinělý systém na trhu
  • systém byl konzultován se společností DEKRA Certification s.r.o.
  • plně automatizovaný
  • velmi snadné ovládání
  • kvalitní kamery s velmi vysokým rozlišením
  • snadno rozšiřitelný, takřka o libovolný počet kamer